Škola Kučiće, područna škola O.Š. Josip Pupačić - Omiš. Smještena je u pitoresknom selu udaljenom 12km od Omiša. Putovanje u ovo pitomo selo istinski je doživljaj. Kanjon rijeke Cetine pruža posebne čari tijekom cijele godine. Zimi caruje bijela tišina, a proljeće nudi šarenilo najljepših boja i mirisa. Uska vijugava cesta s brojnim zavojima dovodi nas u selo u kojem dominira lijepo kameno zdanje, naša škola- duša ovoga prostora.

U njoj se trenutno nalazi 51 učenik, koji ovdje stječe znanje. Nastavu izvodi 18 nastavnika, većinom putnika. Zahvaljujući malom broju učenika, atmosfera u ovoj školi je posebna. Učitelj se može posvetiti svakom učeniku individualno, a pored opsežnog nastavnog programa, ostaje vremena i za prijateljski razgovor. Učenici su zahvaljujući dobrom odgoju svojih roditelja i njihovom nastojanju da odrastu u vrijedne ljude ove zajednice, najveće blago ove ustanove.

SVIJETLA BUDUĆNOST

Školu trenutno pohađa 48 učenika u sedam razrednih odjela što je posljedica negativnog trenda rasta stanovništva, no situacija nije tako crna kako izgleda. Naime, u zadnjih šest godina, rodilo se oko pedesetak djece, naših budućih učenika, koji bi trebali popuniti školske klupe. Lijepo je konstatirati da mladi ljudi ne napuštaju svoje selo, već ostaju vjerni svojim ognjištima i svojoj tradiciji. Zahvaljujući blizini Omiša i odgovarajućoj infrastrukturi, selo pruža pogodne uvijete za život mladih ljudi koji ovdje zasnivaju svoje obitelji. Kao što je posebno selo, posebni su i ljudi u njemu. Svoju djecu odgajaju u duhu vjere i tradicije, gdje moralne vrijednosti zauzimaju posebno mjesto ispred svega ostaloga. Zahvaljujući ovim časnim, radišnim i požrtvovnim ljudima, selo Kučiće čeka svjetla budućnost.