REALIZACIJA AKTIVNOSTI - šk.god. 2023./24. wink

voditelj aktiva: Ivan Baučić

MALI ROBOTIČARI

🥉Obje dobne skupine bile su 3. u zadnjem kolu IRIM natjecanja - Croatia Makers liga.

🥈U ukupnom poretku (zbroju svih kola)  mlađa dobna skupina je 2. u regiji (mentorica Julija Tomasović) te starija dobna skupina je 5. u ukupnom poretku u regiji (mentor Branko Čatipović).

ŽUPANIJSKO 66. NATJECANJE MLADIH TEHNIČARA-20.ožujka 2024.

Rezultati županijskog natjecanja: (mentorica Zdenka Vukasović)
ROŽA TAFRA (3. mjesto)
KARMEN DUJMOVIĆ (4. mjesto)

ŠKOLSKO 66. NATJECANJE MLADIH TEHNIČARA-16.veljače 2024.

Na natjecanju je sudjelovalo 5 čenika naše škole:

H kategorija GRADITELJSTVO, 6. razred
NIKOLA ARAČIĆ (mentor Jozo Nejašmić)
ANTEA BOSAK  (mentorica Zdenka Vukasović)

H kategorija OBRADA MATERIJALA, 7. razred
ROŽA TAFRA  (mentorica Zdenka Vukasović)

P kategorija MODELARSTVO UPORABNIH TEHNIČKIH TVOREVINA, 7. razred
VITO LELAS  (mentorica Zdenka Vukasović)

P kategorija FOTOGRAFIJA, 7. razred
KARMEN DUJMOVIĆ (mentorica Zdenka Vukasović)

Na županijsko natjecanje pozvani su učenici Antea Bosak, Roža Tafra, Vito Lelas i Karmen Dujmović. Čestitamo!! :)

ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ INFORMATIKE - 1. ožujka 2024.

Rezultati županijskog natjecanja: (mentorica Zdenka Vukasović)
ROKO JERČIĆ (2. mjesto)
MAX BARBARIĆ (5. mjesto)
RINA KNEZOVIĆ (7.mjesto)

ŠKOLSKO NATJECANJE IZ INFORMATIKE - 19. siječnja 2024.

Na školskom natjecanju iz Informatike u kategoriji DIGITALNE KOMPETENCIJE 6 sudjelovalo je 12 učenika naše škole:

NIKOLA ARAČIĆ

SARA ČULIĆ

LUKA GENERALIĆ

PAULA JERČIĆ

ROKO JERČIĆ

RINA KNEZOVIĆ

SAI KOVAČIĆ

JERKO NOVAKOVIĆ

TONKA STANIĆ

MAJA ŠABIĆ

ROKO ŠIMIĆ

MATE ŠKOBALJ

a u kategoriji OSNOVE INFORMATIKE 8 jedan učenik: MAX BARBARIĆ

Zbog iznimnog uspjeha, na županijsko natjecanje pozvani su naši učenici MAX BARBARIĆ, ROKO JERČIĆ i RINA KNEZOVIĆ. Čestitke svima! laugh

NATJECANJE DABAR 2024.

Dabar@ucitelji.hr je međunarodno natjecanje koji promiče informatiku i računalno razmišljanje među učenicima osnovnih i srednjih škola, njihovim učiteljima i široj javnosti. Zadaci su osmišljeni tako da potiču logičko razmišljanje, primjenu temeljnih informatičkih koncepata te razvoj različitih strategija rješavanja. Dabar se provodi kroz online natjecanje rješavanjem 12 zadataka za 40 minuta. Ove godine natjecanju je pristupilo 172 učenika naše škole od 2. do 8. razreda u kategorijama MikroDabar, MiliDabar, KiloDabar i MegaDabar.
Drago nam je što smo dio Dabrova svijeta i ponosni smo na sve učenike koji su sudjelovali na natjecanju. Čestitke svima! 😊

Izniman uspjeh na natjecanju i plasman među 10% najboljih učenika u Republici Hrvatskoj ostvarili su sljedeći učenici:

KATEGORIJA MikroDabar

MAJA ŠABIĆ
JOSIP RODIĆ

(učitelj Ivan Baučić)

OVDJE možete pogledati završno izvješće natjecanja Dabar.

NATJECANJE IZ ROBOTIKE

5. veljače 2024. naša škola bila je domaćin natjecanja iz robotike za regiju Split 2. Organizator natjecanja je Croatia Markers liga koja nam je i osigurala pet MaQueen Plus robota. Na natjecanju su sudjelovali naši učenici mlađe i starije dobne skupine:

Starija dobna skupina:

Mlađa dobna skupina:

PETRA DESPOTOVIĆ

MARTA BUBALO

ELA DRAGOŠEVIĆ

FRANCO ROSO

MARKO VUKUŠIĆ

ANA KOVAČEVIĆ

BOŽANA ETEROVIĆ

JOSIP KOVAČIĆ

DAN SIGURNIJEG INTERNETA 6.2.2024.

Dan sigurnijeg Interneta jedan od najvažnijih dana u kalendaru informacijske sigurnosti, a obilježava se svake godine, drugog dana u drugom tjednu veljače. U školi obilježavamo ovaj dan kako bismo promicali sigurniju i odgovorniju upotrebu interneta i digitalnih tehnologija među djecom i mladima.

Pogledajte radove 2.a, 2b., 2.c i 2.d razreda koje su učenici radili s učiteljicom Julijom Tomasović na nastavi Informatike.

Kroz lekcije i stvaranje stop motion filma, učenici su stekli ne samo teorijsko znanje o opasnostima na internetu, već su usvojili važne komunikacijske, organizacijske i kreativne vještine.

Više o procesu stvaranja edukativnih videa pročitajte OVDJE.

Učiteljica Antonija Plepel je s učenicima područne škole Kučiće obilježila Dan sigurnijeg interneta. Učenici trećeg razreda su nakon prezentacije i rješavanja kratkog kviza izradili plakat na kojem su napisali na koje sve načine ostavljaju digitalne tragove na internetu. Ostavljajući tragove svojih prstiju popričali su o važnosti pozitivnih digitalnih tragova za njihovu budućnost.

Učenici petog i osmog razreda su koristeći program Wordart upisivali pojmove koje ih asociraju na računalnu sigurnost pa su ih uređivali u obliku otisaka ili tragova. Slike su sačuvali i isprintali te napravili mali plakat s porukom OSTAVIMO POZITIVNE DIGITALNE TRAGOVE.

Učenici šestog razreda su se povodom Dana sigurnijeg interneta upoznali s manje poznatim pojmovima vezanim uz računalnu sigurnost.

28. DRŽAVNO PRVENSTVO U RAKETNOM MODELARSTVU

U organizaciji Hrvatskog astronautičkog i raketnog saveza, 14. listopada, 2023. održano je 28. Državno prvenstvo u raketnom modelarstvu - Vrlika 2023. Natjecanje se održalo u dvije kategorije raketa s padobranom i raketa s trakom, a natjecali su se učenici osnovnih i srednjih škola.

Na natjecanju su sudjelovali i učenici naše škole Nikola Aračić i Roko Škarica te postigli zapažen uspjeh.

U kategoriji raketa s padobranom učenik Nikola Aračić osvojio je 9. mjesto od ukupno 43 natjecatelja, a učenik Roko Škarica u kategoriji raketa s trakom 10. mjesto od ukupno 39 natjecatelja.