« Lipanj 2021 »

HUMANITARNA AKCIJA

Pričiginom "Pssst, pričam!" zaokružujemo ovogodišnji Tjedan Josipa Pupačića.

Hvala vam što ste nas pratili i što ste s nama obilježili ove posebne dane.

Rezultati likovno-literarnog natječaja „Josip Pupačić i ja“ 2021.

Povjerenstvo je odabralo najuspješnije radove učenika likovno-literarnog natječaja „Josip Pupačić i ja“.

Gradsko kazalište Mali princ Omiš

Komedija "Gastarbajterska bajka" s elementima melodrame je rani tekst autora Mate Matišića inspiriran tekstom Petera Turinija "Jozef i Marija".

Predstava u režiji Petra Buljevića izvest će se 23. 5. 2021. u 20 sati u Ilirskom sjemeništu.

Početak Tjedna Josipa Pupačića započinjemo pjesničkom večeri s Enesom Kiševićem, najboljim interpretatorom  i poznavateljem Pupačićeva književnog opusa.

Tjedan Josipa Pupačića 2021.

Mjesec svibanj posebno je važan za našu školu. 23. svibnja 2021. godine 50 je godina od tragične pogibije antologijskog pjesnika Josipa Pupačića i njegove obitelji, supruge Benke i kćeri Rašeljke.

Pupačićevo pjesništvo najizravnije uvijek progovara jezikom baštinskih motiva. Ti motivi prate nas cijelu nastavnu godinu, ali u Tjednu Josipa Pupačića ističemo i njegovu povezanost sa zavičajem, prirodom i nama samima.

Iako smo u vremenu pandemije, ponosni smo što smo i ove godine uspjeli, zajedno s ostalim kulturnim ustanovama, pripremiti prigodni program.

Hvala ti, Bepo, za razgovor s morem, za divljenje ljepoti Cetine i Grada, za svaki osjećaj bliskosti s obitelji i Bogom!

Likovno - literarni natječaj

Područje privitakaP    O    Z    I    Vza sudjelovanje na međunarodnom  likovno-literarnom  natječaju

„Josip Pupačić i ja“

u organizaciji Osnovne škole Josip Pupačić – Omiš

Bit će nam izuzetna čast ako učenike Vaše škole
 stihovi Josipa Pupačića inspiriraju na likovno-literarno stvaralaštvo.

Putuju ruke djece preko
zalivenih livada

(J. Pupačić, Lirika zelene zemlje)

Likovno - literarni natječaj

Povodom 23. svibnja, uoči godišnjice smrti velikog pjesnika čije ime s ponosom nosi naša škola i ove godine organizirali smo natječaj „Josip Pupačić i ja“ u nešto drugačijem obliku. Tema ovogodišnjeg natječaja je “Zvijezda da mi je biti…” stih jedne od najljepših Pupačićevih pjesama.

Bit će nam izuzetna čast ako učenike Vaše škole i ove godine stihovi Josipa Pupačića pozovu na likovno-literarno stvaralaštvo.

Preuzmi dokument s uvjetima natječaja

Rezultati likovno - literarnog natječaja
Povjerenstvo Natječaja „Josip Pupačić i ja“ odabralo je i odlučilo koji su likovni i literarni radovi osvojili jedno od prva tri mjesta.

Knjižničarska nagrada

Povodom godišnjice smrti velikog pjesnika Josipa Pupačića, Gradska knjižnica Omiš tradicionalno nagrađuje najčitateljicu/najčitatelja vrijednom nagradom kojom želimo naglasiti važnost kulture čitanja kod djece i mladih.

Poezija na stranim jezicima - radovi učenika OŠ Josip Pupačić

Prijevodi pjesme Josipa Pupačića na njemački i francuski i učenički radovi na engleskom jeziku na temu: "Zvijezda da mi je biti..."

Pogledajte!

Događanja i učenički radovi