Erasmus+  je najveći program Europske unije za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport. Za provedbu programa u Republici Hrvatskoj zadužena je nacionalna Agencije za mobilnost i programe Europske unije (AMPEU). U području odgoja i općega obrazovanja Erasmus+ je struktuiran prema sljedećim aktivnostima:

Ključna aktivnost 1 - Mobilnost u svrhu učenja za pojedince, omogućuje mobilnost odgojno-obrazovnih djelatnika u svrhu osposobljavanja kroz struktuirane tečajeve, seminare i promatranje rada ili podučavanje u partnerskim ustanovama.
Ključna aktivnost 2 - Suradnja za inovacije i razmjenu dobre prakse, omogućuje provedbu dva formata projekta: Školska partnerstva-namijenjena razmjeni dobre prakse i Školska partnerstva-namijenjena razvoju inovacija.
eTwinning - je zajednica škola u Europi i okuplja sve zaposlene u školama (učitelje, ravnatelje, knjižničare, itd.), koji putem on-line platforme mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte, razmjenjivati i ukratko - biti dijelom najzanimljivije obrazovne zajednice u Europi.
School Education Gateway- europska internetska platforma za školsko obrazovanje, nudi brojne publikacije, nastavne materijale, on-line tečajeve i webinare za poboljšanje pedagoške prakse.

Posebni ciljevi Erasmus+ programa:

• unaprjeđenje ključnih kompetencija i vještina djelatnika škole i učenika, posebno u odnosu na njihovu važnost za tržište rada
  • poboljšanje kvalitete nastave i poticanje izvrsnosti
  • unaprjeđenje međunarodne dimenzije obrazovanja
  • poboljšanje podučavanja i učenja jezika te poticanje jezične raznolikosti
  • aktivnije sudjelovanje u društvu, društvena i kulturološka raznolikost
  • atraktivniji programi za učenike, aktivnosti korisne i za lokalnu zajednicu
  • motivacija i zadovoljstvo poslom djelatnika, veće zadovoljstvo školom i bolja obrazovna postignuća učenika

ERASMUS DAYS 2020.

U sklopu obilježavanja Dana Erasmusa, učenici i učitelji organizirali su radionice kojima će se široj javnosti predstaviti Erasmus+ KA1 i KA2 projekti naše škole. Osim radionica, održat će se online sastanak i događanje na portalu e Twinning, izraditi plakati, digitalne prezentacije i kvizovi te će se  pokrenuti novi eTwinning projekti i uputiti poziv partnerima za sudjelovanje.