« Ožujak 2024 »

VALENTINOVO
Autor: Administrator , 16. 2. 2020.

"Ljubav posve ispunjava sve. Nju ne možemo željeti, jer ona je početak i kraj po sebi. Ne može nas izdati, jer nije povezana s posjedovanjem. Ne možemo je zarobiti, jer je poput rijeke i prijeći će sve prepreke koje joj postavimo." (Paulo Coelho)

U našoj područnoj školi u Kučićima 14. veljače sve je bilo u znaku ljubavi. Održalo se jutro ljubavne poezije.

Učenici matične i područne škole od petog do osmog razreda napisali su ljubavne pjesme za Valentinovo. Izbor prvih mjesta bio je jako težak zadatak. Najbolju pjesmu po izboru prosudbenog povjerenstva pod naslovom "Simpatija iz snova" napisala je učenica Cvita Kalajžić (mentor Marin Juraga), a najbolju pjesmu po izboru učenika naslova "Ljubavne muke" napisala je učenica Nina Buljević (mentorica Maja Ćurlin).
Osim natjecanja, čitale su se pjesme engleskih, francuskih i njemačkih pjesnika, gledao se ljubavni film u izvedbi šestaša područne škole, pjevalo se, recitiralo i glumilo. Višestruko nagrađivani Petar Mekinić i Lucija Žulj svojim gitarističkim umijećem uljepšali su romantično jutro.
                                                                       priredila: Ivana Juričević
pogledajte više na ​poveznici