DAN SIGURNIJEG INTERNETA 2020
Autor: Administrator , 13. 2. 2020.

Naša škola sudjelovala je u obilježavanju međunarodnog Dana sigurnijeg interneta 11. veljače 2020. godine s ciljem promicanja sigurnije i odgovornije upotrebe tehnologije i mobilnih uređaja među mladima, djecom i roditeljima. U našoj školi sudjelovalo je ukupno 275 učenika i 11 učitelja.

Razredi koji su sudjelovali: 1.b, 3.a, 4.bcdef, 5.e,  6.abcd,  7.cde, 8.abcd. i njihovi učitelji/učiteljice razredne nastave Maja Zečić, Martina Milina, Ana Borović Pupačić, Marina Fistanić, Ivana Rubić i Simona Jurjević; učiteljice engleskog jezika Jagoda Čudić Zrnić i Kamenka Klarić; vjeroučiteljica Sanja Pešić, učitelj geografije  Ivica Štrbac  i učiteljica informatike Zdenka Vukasović. Za sve učenike bile su organizirane edukativne radionice i prezentacije vezano uz teme: sigurnost na internetu, zaštita privatnosti i podataka, pravila ponašanja i komunikacije putem interneta, pozitivne i negativne strane interneta, elektroničko nasilje i mjere zaštite, „digitalni otisak“, digitalna i medijska pismenost - ključne vještine za 21.stoljeće, medijska pismenost-što je to?-utjecaj medija i reklama na naš život, dezinformacije-razlikovanje pravih i lažnih informacija na internetu, opasnosti na internetu i kako se zaštiti.
                                                                                              priredila: Sanja Pešić

razred brojučenika   aktivnosti
10
likovni radovi
3.a 24 sudjelovanje u digitalnom kvizu znanja putem aplikacije u organizaciji CSI, likovni radovi i plakati
4. b  20 sudjelovanje u digitalnom kvizu znanja putem aplikacije i u društvenoj igri u organizaciji CSI
4.c  15 sudjelovanje u kvizu znanja u aplikaciji "Safety net-bitka za sigurnost"
4. f  20 izrada plakata i likovni radovi
4.de
8.c
26
20
sudjelovanje u webinaru kojeg je organizirala Industrijska strojarska škola, u suradnji s Gimnazijom Vukovar, povodom obilježavanja međunarodnog Dana sigurnijeg interneta, kahoot kviz znanja
5.e
6.abcd  8. ac
20
55
43
izrada plakata
7.ce 10 oblikovanje bookmarka (poruke o pravilima ponašanja na internetu)
8.abcd 40

sudjelovanje u kvizu znanja "Safety net-bitka za sigurnost" i "Koliko znam o sigurnosti na internetu i mobitelu" (CSI)
izrada video sadržaja:
- Ne)nasilje na internetu
POVEZNICA
- Sigurniji internet POVEZNICA

Radionica za roditelje 8.c razreda (18 roditelja)- „Zajedno za bolji internet“, prezentacija u kojoj su roditelji mogli provjeriti svoje znanje i vještine za sigurnije korištenje interneta i saznati kako pomoći svojoj djeci u zaštiti od opasnosti na internetu i elektroničkom nasilju.

fotografije s održanih aktivnosti možete pogledati OVDJE

Željeli smo svoja stečena znanja, vještine i stavove zajedno podijeliti s drugima te smo na portalu e-Twinning organizirali događanje „ Safe Internet Day“ gdje smo događanja iz naše škole podijelili s drugim vršnjacima i kolegama diljem Europe te ih pozvali da nam se pridruže u obilježavanju.