Naljepši ljubavni stihovi - Večer ljubavne poezije 2018.
Autor: Antonija Plepel, 23. 3. 2018.

Dana 20. ožujka u našoj je školi sve bilo u znaku ljubavi. Održala se večer ljubavne poezije. Svi učenici naše škole od petog do osmog razreda napisali su ljubavnu pjesmu za Valentinovo. Učenici su se spretno bacili na pisanje pa je izbor triju najboljih pjesama bio jako težak zadatak. Večer ljubavne poezije je, drugu godinu za redom, bila i više nego uspješna.

Najbolju pjesmu napisao je je Zvonko Čagalj, učenik osmog razreda. Drugo mjesto osvojila je Tatjana Runac, učenica petog razreda, a treće mjesto osvojila je Marija Hrstić, učenica osmog razreda. Ostale pjesme, iz užeg izbora, pročitala je Nada Vučičić, splitska spisateljica i rado viđeni gost naše škole. Ovom prigodom ugostili smo i tri studentice Giannu Brahović, Branku Granić i Ivanu Bošnjak, tri članice uredništva časopisa The Split mind, časopisa za književnost i kulturu studenata Filozofskog Fakulteta Split. U programu su još sudjelovali recitatori Matea Bakota, Neno Ćećuk, Nediljko Banović, članovi školske recitatorske skupine pod vodstvom nastavnice Maje Ćurlin. Rad ljubavne tematike, koji je bio predložen za državnu razinu natjecanja smotre Lidrano, Definiciju ljubavi pročitala je učenica osmog razreda Leona Mladin. Glazbenu pratnju ovoj romantičnoj večeri činile su tri gitaristice Natali Pešić, Lucija Žulj i Kristina Maria Kuzmanić, flautistica Petra Stipinović te školska klapa Bepo.

1. mjesto: Zvonko Čagalj, 8.c

2. mjesto: Tatjana Runac, 5.a