Međunarodni projekt Erasmus+ KA1 mobilnost
Autor: Jagoda Čudić Zrnić, 20. 12. 2016.

Osnovna škola Josip Pupačić je domaćin i organizator europskog programa Razmjene mladih- Erasmus+ (KA1). Projekt naše škole naziva „My homeland, my people, my tradition“ u okviru europskih projekata mobilnosti za program Erasmus+ Ključna aktivnost 1 (Razmjene mladih), zadovoljio je uvjetima natječaja i odobren od povjerenstva Odjela za mobilnost mladih.

Europski program Erasmus+ (KA1) osmišljen je u svrhu mobilnosti mladih za potrebe razvijanja i unaprijeđenja kompetencija i vještina učenika kroz neformalne metode rada i učenja u međukulturalnom okruženju što je od iznimne važnosti za unaprijeđenje kvalitete učenja, daljnje školovanje i europsko tržište rada.

Glavna aktivnost projekta provodit će se od 9.05.-15.05.2017. u suradnji s partnerskim školama iz četiri europske zemlje: Velika Britanija, Latvija, Španjolska i Poljska.

Projekt „My homeland, my people, my tradition“ ima za cilj izradu digitalnog kviza znanja na engleskom i hrvatskom jeziku koji će poslužiti kao nastavno sredstvo i pomagalo u nastavi škole domaćina i partnerskih škola,ali i kao „online EDU igrica“ za mlade. Cjelodnevne radionice biti će podijeljene u pet tematskih cjelina: Povijest i tradicija, geografska obilježja, flora i fauna, tradicijska glazba i sport. Mladi će kroz samostalni i timski rad razvijati: ICT digitalne kompetencije, prezentacijske i komunikacijske vještine, primjenu novih multimedijalnih tehnologija u procesu učenja, jezične i socijalne vještine, poduzetnički duh, kreativnost i inovativnost, sposobnost planiranja, provođenja marketinške strategije i samoodrživog razvoja, te svijest o važnosti poznavanja, očuvanja i poštivanja kulturne raznolikosti.

Predviđeno je sudjelovanje 12 učenika i 2 učitelja iz svake škole, ukupno 70 sudionika u radionicama. Voditelji projekta su učiteljice Jagoda Čudić Zrnić i Sanja Pešić, a za vrijeme glavne aktivnosti uključit će se i ostali učenici naše škole, roditelji, učitelji, predstavnici grada Omiša, brojna civilna društva i uduge i ostali zainteresirani iz lokalne zajednice.

Kao škola domaćin veselimo se druženju i radu sa sudionicima iz europskih partnerskih škola promovirajući europske vrijednosti naše škole, otvorenost i gostoljubljivost naših sugrađana, očuvanje europske kulturne baštine ali i osjećaja ponosa na vlastito bogastvo.