Škola u prirodi - 4.razredi
Autor: Administrator , 13. 5. 2016.

Za učenike četvrtih razreda naše škole organizirana je u vremenu od 26.-29.04.2016. godine škola u prirodi u Hrvatskom zagorju u realizaciji Turističke agencije „Plautila“.

Prvoga dana putovanja posjetili smo Zavičajni muzej u Ogulinu, a očarala nas je Ivanina kuća bajke posvećena našoj velikoj spisateljici za djecu Ivani Brlić Mažuranić.

Iz Trakošćana, gdje smo bili smješteni u istoimenom hotelu, smo sljedećih dana odlazili na unaprijed planirane izlete.

Posjetili smo tako dvorac Trakošćan, Muzej krapinskih neandertalaca te prošetali Varaždinom.

Trećeg dana smo se zaputili do našeg glavnog grada Zagreba, gdje smo prošetali Gornjim gradom i vidjeli katedralu, crkvu sv. Marka, Kamenita vrata, kulu Lotršćak, tržnicu Dolac, a billi smo i na Trgu bana Josipa Jelačića. Posjetili smo i Tehnički muzej i planetarij, a u poslijepodnevnim satima prošetali maksimirskim ZOO-om.

Završetak našeg putovnja je započeo u Gornjoj Stubici pokraj spomenika Seljačkoj buni i Matiji Gupcu, a nastavio se u Mariji Bistrici, našem nacionalnom marijanskom svetištu,  gdje smo odradili i radionicu u medičarskom obiteljskom obrtu poznatom po izradi licitara.

Kad smo se umorni i zadovoljni vratili u Omiš, već su tekli večernji sati.

Realizacija putovanja je prišla bez većih teškoća. Kiša nas je donekle omela da u potpunosti opušteno uživamo u planiranome, ali je zato iznenadni jednodnevni snijeg unio dodatno zadovoljstvo među djecu, koja su zakratko uživala i u snježnim radostima.

Vesela dječja lica, a takva su bila lica naših učenika cijelo vrijeme, govore poput bujice riječi, pa je to slika kojoj su učitelji uvijek  rado svjedoci.

Učiteljice: Katja Škarpona, Simona Jurjević, Ružica Jerončić, Mirela Lulić i Ana Pupačić Borović

Pogledajte fotoalbum!