« Ožujak 2024 »

11. MEĐUŽUPANIJSKO GLOBE NATJECANJE I SMOTRA
Autor: Ivica Štrbac, 27. 3. 2015.

25. ožujka 2015. godine u našoj školi održana je međužupanijska smotra GLOBE programa na kojoj se predstavilo deset škola iz Dalmacije.

Na međužupanijskoj smotri GLOBE programa predstavile su se sljedeće škole: OŠ Zadarski otoci Zadar, OŠ kraljica Jelena Solin, OŠ Valentin Klarin Preko, OŠ Šime Budinića Zadar, OŠ Josip Pupačić Omiš, Srednja škola Vela Luka, Ekonomsko-birotehnička škola Split, Ekonomsko-birotehnička i trgovačka škola Zadar, Srednja škola Braće Radić Kaštel Štafilić i Srednja škola Obrovac. Svečani program održan je u hotelu Plaža Omiš gdje su učenici naše škole izveli bogat kulturno-glazbeni program i oduševili okupljeno mnoštvo. Smotru i natjecanje službeno je otvorio omiški gradonačelnik Ivan Kovačić. Smotra i natjecanje odvijali su se potom u prostoru škole i školske sportske dvorane. Rad škola u GLOBE programu prezentirale su tročlane učeničke ekipe koje je vrednovalo prosudbeno povjerenstvo prema usuglašenim kriterijima za sve GLOBE centre. Nakon službenog dijela prezentacija rada škola u GLOBE programima  održano je natjecanje mješovitih učeničkih ekipa u poznavanju sadržaja GLOBE programa. Natjecanje je bilo orijentacijskog tipa a najbolje ekipe  nagrađene su prigodnim poklonima.

Rezultati međužupanijske GLOBE smotre:

1. OŠ Šime Budinić Zadar

2. OŠ Zadarski otoci Zadar

3. Srednja Ekononsko-birotehnička škola Zadar

Najmlađa ekipa natjecanja iz OŠ kraljica Jelena iz Solina osvojila je izvrsno četvrto mjesto dok je peto mjesto osvojila naša škola. Međužupanijska smotra svojevrsni je "filter" za sudjelovanje na državnom natjecanju i smotri GLOBE škola. Naime, od svih škola u Hrvatskoj koje su aktivno provodile program GLOBE i sudjelovale u međužupanijskim smotrama u ovoj godini njih četrdesetak najuspješnijih bit će pozvano na državnu smotru. Državna smotra i natjecanje održat će se od 13. do 15. svibnja 2015. u Zagrebu, u organizaciji Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta i Agencije za odgoj i obrazovanje.

U foto galeriji možete pogledati slike s GLOBEsmotre.