« Svibanj 2024 »

OBAVIJEST RODITELJIMA I UČENICIMA!
Autor: Administrator , 8. 3. 2023.

Tijekom ožujka održat će se nacionalni ispiti u organizaciji Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja (NCVVO) za sve učenike osmih razreda na razini cijele Hrvatske. Ispiti će se održati prema utvrđenom kalendaru i vremeniku koji se nalazi na kraju ove obavijesti.

„Cilj je nacionalnih ispita pridonijeti uspostavi usklađenog i učinkovitog sustava odgoja i obrazovanja, te sustava kvalitete.“ (NCVVO, rujan 2022.)

• Učenike nije potrebno pripremati za pisanje nacionalnih ispita.
  • Rezultati ispita neće biti kriterij i uvjet za upis u srednju školu niti će utjecati na zaključnu ocjenu iz pojedinog predmeta. Također, rezultati će se analizirati na razini cijele Hrvatske.
  • Naglašavamo i molimo da „učenici ozbiljno i odgovorno pristupe pisanju nacionalnih ispita kako bismo svi u odgojno-obrazovnom sustavu dobili povratnu informaciju koja može poboljšati i unaprijediti taj sustav.“
  • Vjerujemo da će roditelji doprinijeti kvalitetnom pristupu nacionalnim ispitima.
  • Za vrijeme pisanja nacionalnih ispita učenici će imati organiziran prijevoz za dolazak i odlazak iz škole.

Zbog prostornih ograničenja i složenosti organizacije pisanja nacionalnih ispita, pojedini razredi će imati nastavu na daljinu (online) prema sljedećem rasporedu:
13. ožujka, ponedjeljak – 7. a, b i c ( online )
21. ožujka, utorak – 7. d, e i f ( online )
23. ožujka, četvrtak – 6. c, d i e ( online )
27. ožujka , ponedjeljak – 6. a i b ( online )

Sudjelovanje na nacionalnim ispitima je poseban korak u povijesti školstva u Hrvatskoj na čemu moramo biti ponosni svi mi koji smo dionici, a posebno vi, naši učenici osmih razreda.

Zahvaljujemo učenicima i roditeljima na suradnji i razumijevanju.

Ravnateljica: Davorka Deur, prof.