« Listopad 2020 »

O ŠKOLI

Škola Kučiće, područna škola OŠ Josip Pupačić - Omiš smještena je u pitoresknom selu udaljenom 12 km od Omiša. Putovanje u ovo pitomo selo istinski je doživljaj. Kanjon rijeke Cetine pruža posebne čari tijekom cijele godine. Zimi caruje bijela tišina, a proljeće nudi šarenilo najljepših boja i mirisa. Uska vijugava cesta s brojnim zavojima dovodi nas u selo u kojem dominira lijepo kameno zdanje, naša škola - duša ovoga prostora.

U njoj se trenutno nalazi 56 učenika, koji ovdje stječu znanje. Nastavu izvodi 18 nastavnika, većinom putnika. Zahvaljujući malom broju učenika, atmosfera u ovoj školi je posebna. Učitelj se može posvetiti svakom učeniku individualno, a pored opsežnog nastavnog programa, ostaje vremena i za prijateljski razgovor. Učenici su zahvaljujući dobrom odgoju svojih roditelja i njihovom nastojanju da odrastu u vrijedne ljude ove zajednice, najveće blago ove ustanove.

SVIJETLA BUDUĆNOST

Školu trenutno pohađa 56 učenika u osam razrednih odjela. Lijepo je konstatirati da mladi ljudi ne napuštaju svoje selo, već ostaju vjerni svojim ognjištima i svojoj tradiciji. Zahvaljujući blizini Omiša i odgovarajućoj infrastrukturi, selo pruža pogodne uvjete za život mladih ljudi koji ovdje zasnivaju svoje obitelji. Kao što je posebno selo, posebni su i ljudi u njemu. Svoju djecu odgajaju u duhu vjere i tradicije, moralne vrijednosti zauzimaju posebno mjesto ispred svega ostaloga. Zahvaljujući ovim časnim, radišnim i požrtvovnim ljudima, selo Kučiće čeka svijetla budućnost.