« Listopad 2020 »

AKTIV HRVATSKOG JEZIKA

Školska godina 2021./2022.

DAN DRŽAVNOSTI

Srcem ispunjenim radošću, ponosom i zahvalnošću zbog ostvarenja višestoljetnoga sna o samostalnosti učenici naše škole snimili su videouradak, zahvalu Domovini.

Kliknite na fotografiju i pogledajte videouradak!

Ljubica Bogdanović, Dominka Čorić, Ivana Juričević

SVJETSKI DAN OSOBA SA SINDROMOM DOWN

SVJETSKI DAN POEZIJE

Posebni u bezuvjetnom pružanju ljubavi, osmijehu bez imalo pretvaranja, dobroti „bez fige u džepu“. Poseni baš takvi kakvi jesu. Savršeni sa svojim nesavršenostima.  Zajedno učimo biti jednaki u različitosti!

Ljubica Bogdanović, Dominka Čorić, Ivana Juričević

DANI HRVATSKOG JEZIKA

„Jezik ne pripada samo piscima, prevoditeljima, nego svima, jer bez njega ne opstajemo." (G. Tomaš)

Učenici 6. f i 7. e obilježili su Dane hrvatskoga jezika u našoj školi (11. 3. - 17. 3.). Nastojat ćemo naš lijepi jezik pravilno upotrebljavati u svakodnevnom pisanom i usmenom izražavanju.

Dominka Čorić, Ljubica Bogdanović, Ivana Juričević

GODINA MARKA MARULIĆA

U Godini Marka Marulića, 500 godina od prvog izdanja (1521.) 'Judite' i naši učenici videouratkom istaknuli su važnost Marulića i 'Judite' za našu književnost i jezik. Učimo i ponosno čuvamo svoje kulturno bogatstvo.

Učenici: Dora Marušić, Ivan Žulj - 6. f, Marija i Luka Sovulj - 8. k

Kliknite na fotografiju i pogledajte videouradak!

Ivana Juričević, Ljubica Bogdanović

DAN RUŽIČASTIH MAJICA

U našoj školi, dana 23. 2. 2022. obilježili smo Dan ružičastih majica. Pogledajte video naših učenika klikom na poveznicu!

Ljubica Bogdanović

DAN MEĐUNARODNOG PRIZNANJA RH

Osnažena narodnim referendumom i saborskim odlukama o samostalnosti, a pogotovo vojnim pobjedama, Hrvatska je uspjela promijeniti razmišljanja međunarodne zajednice o svojoj sudbini i time ušla u zajednicu slobodnih naroda svijeta kao 178. država.

Daniela Crnković, Ljubica Bogdanović

DAN SJEĆANJA NA ŽRTVE DOMOVINSKOG RATA I DAN SJEĆANJA NA ŽRTVU VUKOVARA I ŠKABRNJE

Katarina Srdanović

MJESEC HRVATSKE KNJIGE (15. 10. - 15. 11. 2021.)

Ajmo hrvati se s knjigom!

Moto Mjeseca hrvatske knjige potaknuo je naše razrede i njihove razrednike na tu aktivnost. Osmišljena je igra s vremenskim ograničenjem u kojoj su učenici na Satu razrednika trebali prepoznati što više naslova i autora hrvatskih književnih djela prema istaknutim motivima.

Ovom igrom željela se razviti sposobnost:

- aktivnog slušanja uputa

- organiziranja vremena i načina rada u timu

- korištenja digitalne tehnologije

- preciznog navođenja autora i djela.

Zahvaljujemo svim razredima na odazivu i knjižničarkama na pomoći u realizaciji igre.

Čestitamo 8. k i razrednici Maši Knezović na pobjedi. Nadamo se da je ova aktivnost osvijestila važnost čitanja, potaknula suradničko učenje i otkrila koliko književnost može biti zabavna.

Ivana Juričević, Ljubica Bogdanović

Korištenje Linoit plakata u predstavljanju realizacije kurikuluma Aktiva hrvatskoga jezika u školskoj godini 2018./2019.