« Prosinac 2020 »

VIJEĆE UČENIKA

predsjednik: MARKO KOLOVRAT, 8.b

zamjenica: NINA BUBALO, 6.e

U školi se osniva Vijeće učenika koje čine predstavnici učenika svakog razrednog odjela.

PLAN RADA VIJEĆA UČENIKA:
- promiče interese učenika i predlaže mjere za poboljšanje prava i interesa učenika
- daje sugestije za provedbu izleta i ekskurzija
- raspravlja o prijedlogu Etičkog kodeksa i Kućnog reda škole
- daje prijedloge o provedbi Kućnoga reda
- može dati pritužbu ravnatelju Škole, Učiteljskom vijeću i Školskom odboru glede statusa i položaja učenika škole
- raspravlja i daje prijedloge i o drugim pitanjima važnim za prava, obveze i interese učenika

Plan rada Vijeća učenika 2022./23.

Zadaća Vijeća učenika je:

• predlaganje mjera poboljšanja uvjeta rada u školi
  • predlaganje mjera za pomoć učenicima u ispunjenju školskih i drugih obveza
  • poticanje i njegovanje dijaloga i tolerancije među učenicima
  • razvijanje suradnje učenika osnovne škole i lokalne zajednice
  • izrada i prezentacija projekata
  • sudjelovanje u poboljšanju Kućnog reda škole i provođenju restitucije
  • pomoć u organizaciji i provedbi kulturno – zabavne djelatnosti škole
  • pomoć u organizaciji i provedbi ekološkog kodeksa škole, promicanje ekološke svijesti i koncepata održivog razvoja
  • sudjelovanje u provođenju projekata Preventivnog programa škole
  • edukacija iz područja ljudskih prava i prava djeteta
  • promicanje lokalne, nacionalne i europske prepoznatljivosti škole kroz razne projekte i inicijative (eTwinning, Erasmus+, GLOBE, EU Blue School, Digitalna i medijska pismenost – ključne vještine 21.stoljeća)
  • suradnja i zajedničke aktivnosti Vijeća učenika i Gradskog Dječjeg vijeća
  • sudjelovanje i organizacija aktivnosti u svrhu ostvarivanja misije škole: Škola prijatelj djece i okoliša

PRAVA I OBAVEZE VIJEĆNIKA

Prava vijećnika su :

• pravo odlučivanja
  • sloboda izražavanja
  • iznošenje stavova razrednog odjela
  • pronalaženje rješenja problema
  • sudjelovanje u svim aktivnostima vezanim uz ingerencije Vijeća učenika
  • pravo glasa

Obveze vijećnika su:

• sudjelovanje na sastancima Vijeća učenika
  • iznošenje stavova razrednog odjela i osobnih
  • demokratski dijalog
  • prenošenje zaključaka i prijedloga iznesenih na Vijeću učenika ostalim učenicima i zaposlenicima škole te lokalnoj zajednici
  • poticanje učenika na međusobni dijalog zalažući se za nenasilno rješavanje sukoba

TEME SJEDNICA VU:

- Veljača 2022. SIGURNOST NA INTERNETU

Na sastancima Vijeća učenika redovito razgovaramo i dijelimo iskustva o Sigurnosti na internetu. Svake godine sudjelujemo i u obilježavanju Dana sigurnijeg interneta kroz edukativne i praktične radionice. Što je to internetski bon - ton? Kako prepoznati prave od lažnih informacija? Što drugi i meni mogu saznati na internetu - digitalni otisak? Reci NE govoru mržnje na internetu!

DIGITALNA I MEDIJSKA PISMENOST - ključne vještine 21. stoljeća

- Studeni 2022. Odrasli smo koliko smo odgovorni!

Koja su prava i obveze učenika? Što znači preuzeti odgovornost za svoje postupke i ponašanja? Više o tome pogledajte na sljedećoj prezentaciji : ODGOVORNOST

- PREVENCIJA NASILJA

Ogovaranje i glasine - Zašto ljudi ogovaraju ili šire glasine o drugima?

Učenici su svoja zapažanja i iskustva podijelili s drugim učenicima OGOVARANJE I GLASINE  - POSLJEDICE

-  Studeni 2021. Kako učiti treba naučiti!

Učenje nije samo pamćenje činjenica i informacija. Učenje je vještina kojom se nastavno gradivo razumije, povezuje i primjenjuje u životu. Učenjem se razvijaju sposobnosti i praktična primjena znanja i iskustava. Na Vijeću učenika posebnu pažnju posvetili smo stilovima i metodama uspješnog učenja. Pogledajte prezentaciju i primijenite strategije učenja u svakodnevnom radu. Sretno!

UČITI KAKO UČITI

- Travanj 2021. ČUVAJMO OKOLIŠ

Želimo li ostvariti misiju škole "Prijatelj djece i okoliša" svi zajedno trebamo dati doprinos u brizi i očuvanju čistoće unutarnjeg i vanjskog prostora škole, voditi brigu o smanjenju otpada, smanjiti svoj ekološki otisak i biti čuvari prirode i okoliša. U svakodnevnom i školskom životu voditi se načelima: SMANJI, RECIKLIRAJ I PONOVNO UPOTRIJEBI. U prezentaciji ( u priloženim dokumentima) možete pogledati naš Plan ostvarivanja Ekološkog kodeksa škole i što znači biti ZELENI POTROŠAČ.

- Na susretima Vijeća učenika razmišljali smo i razmjenjivali iskustva o vrstama komunikacije, suradnji i asertivnosti. Kako izreći svoje mišljenje, pokazati emocije, zauzeti se za sebe, pronaći rješenja za eventualne sukobe i nesuglasice a pri tome ne povrijediti drugoga pogledajte na sljedećoj prezentaciji:

KOMUNIKACIJSKE VJEŠTINE - ASERTIVNOST

- prosincac 2021. godine KREATIVNE RADIONICE

Studeni 2021.

Na susretima Vijeća učenika učili smo o medijaciji i nensilnom rješavanju sukoba. U Priloženi dokumenti možete pogledati prezentaciju i pokušati primijeniti vještine mirnog rješavanja sukoba i nesuglasica. Svi zainteresirani učenici mogu se javiti predstavniku svog razreda u Vijeću učenika i iskazati interes za ulogu medijatora u školi.

Travanj 2020.

Samovrednovanje u online nastavi - učenici i roditelji

U prilogu pod Dokumenti možete pogledati rezultate anketa

Listopad 2019.

Dragi učenici, ove školske godine zbog epidemioloških mjera surađivat ćemo putem virtualne učionice u google clasroomu.