OBILAZAK NOGOMETNOG STADIONA POLJUD I TROFEJNIH SALA HNK HAJDUK
Autor: Antonija Plepel, 28. 2. 2019.

Učenici 7. a, 7. b i 7. k razreda naše škole bili su na izvanučioničkoj nastavi - Posjet i obilazak nogometnog stadiona Poljud i trofejnih sala HNK Hajduk, 27. veljače 2019. godine.

U sklopu nastave sata razrednika učenici i njihovi razrednici Branka Mlinar, Ivica Štrbac i Ljubica Bogdanović,  uz pratnju stručnoga vodiča, posjetili su Hajdukov stadion  na Poljudu (8. Mediteranskih igara 2, Split) i razgledavali trofejne sale HNK Hajduk, svečanu ložu, tribine, spomenik Bernardu Bajdi Vukasu, Bijeli salon, tartan stazu, mnogobrojne osvojene trofeje, izložene dresove igrača, kopačke, knjige o Hajduku, među kojima se nalazi i zbirka poezije „Ljubav, a ne đir“, autorice Branke Mlinar.

Uz  stručno vodstvo i izuzetan angažman gosp. Frane Grgurevića (službenog vodiča) upoznali smo bogatu i zanimljivu povijest HNK Hajduk, naučili tko su osobe zaslužne za njegov osnutak, davne 1911. u Pragu, slušali priče o igračkim legendama i njihovom doprinosu brojnim sportskim uspjesima kluba koji je ove godine, 13. veljače, proslavio svoj 108. rođendan.     Nadahnuti cjelokupnim ambijentom, spontano smo zapjevali popularnu navijačku pjesmu „Zbog jedne ljubavi“ i na taj način čestitali rođendan voljenom klubu. Sretno ti bilo, Hajduče!

Hajduk je veliki nogometni klub, čiji su sportski uspjesi značajni kako za hrvatski tako i za svjetski sport. Na opće zadovoljstvo i radost, učenici su ovom prilikom upoznali i kapetana momčadi Josipa Juranovića, igrača Darka Nejašmića te Hajdukovu maskotu Rica. Mnogi su glasno komentirali „ovo nam je jedan od najboljih dana u životu“.  Ugođaj je bio potpun, pjevali smo navijačke pjesme, fotografirali se i uživali u svakom trenutku naše hajdučke štorije. S Hajdukom u srcu, osjetili smo radost zajedništva i snagu prijateljstva. Učenici su prepoznali važnost odgovornog ponašanja i tolerancije na sportskim priredbama, važnost civiliziranog navijačkog ponašanja i poštivanja svih sudionika sportskih natjecanja, sukladno Izvedbenom planu i programu rada razrednika za učenike sedmih razreda u šk. god. 2018./2019. (Prevencija nasilničkog ponašanja, Životne vještine). Organizacija puta i usluga našeg prijevoznika, Čagalj Tours Omiš, bila je odlična, sve je proteklo prema dogovoru i bez poteškoća. Polazak je bio u 9.00 sati ispred škole, a povratak u Omiš u 13.00 sati. Bilo je dovoljno vremena za međusobno druženje i okrjepu. Učenici zaslužuju svaku pohvalu za primjereno i odgovorno ponašanje tijekom putovanja te uvažavanje i poštivanje pravila lijepog ponašanja.